Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Belgelerimi nasıl bulacağım? Başvuruya hazırlanmak için gerekli belgeleri temin etmek kişisel olarak sizlere zorlu gelebilir nasıl yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Sizin için bulunması gereken tüm belgeleri buluyoruz! Sizlerle birlikte dosyanızı eksiksiz bir şekilde hazırlıyoruz. Bütün süreçte yanınızdayız! Romanya vatandaşlığına başvurduğunuz zaman sürecin nasıl ilerleyeceğini, gerekli evrakları merak ediyorsanız Rehber bölümümüzden ulaşabilirsiniz. Unutmayın, tüm süreç kişiye özeldir ve kişiye bağlı olarak değişebilmektedir. 

Evet, Romanya vatandaşlığına bireysel olarak başvuru yapabilmeniz için en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir.

Başvurunun tamamlanması ve sonuçlanması genellikle 6 ila 12 ay arasında değişebilir.

Hangi maddeden başvuru yapacağınıza göre bu durum değişebilmektedir.

Romanya vatandaşı bir eşe sahip olduğunuzda Romanya oturumu, çalışma hakkı alabilirsiniz. Aynı zamanda AB ülkelerinde de serbest dolaşım hakkına sahip olabilirsiniz. Bunun için Romanya Aile Birleşimi Vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Romanya vatandaşı olan bir aile üyesine (ebeveyn, büyükanne/büyükbaba, anneanne/dedeler) sahip olan kişiler, Romanya vatandaşlığına başvurabilirler.

Romanya Hükümeti, kendi toprakları içerisinde doğan ve daha sonrasında Türkiye’ye göç edenlerin üç kuşak akrabalarına kadar vatandaşlık vermektedir.

Evet, Romanya vatandaşlığını kazandıktan sonra diğer AB ülkelerinde ikamet edebilirsiniz.

Başvuru

Avrupa'da Yeni Bir Kimlik Kazanın!

Sahip olabileceğiniz soruları yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Romanya vatandaşı olmanızın sağladığı avantajlar:

Başvuru Süreci Özet

1

Başvuru formunu eksizsiz şekilde doldurun.

2

Romanya vatandaşlık haklarınızı sorgulatalım.

3

Romanya vatandaşlığınızı almaya hak kazanın.

ÜCRETSİZ Danışmanlık Alın!
Romanya vatandaşlığı için uygun musunuz?